Jeśli wciaż wahasz się czy wyjazd na studia w ramach programu Erasmus jest dobrą decyzją, być może odpowiedzi na poniższe pytania rozwieją Twoje wątpliwości!

Dziś odpowie na nie Ela, studentka architektury na Politechnice Lubelskiej.

 

1. Gdzie i kiedy wyjechałaś na Erasmusa?

    Hiszpania, La Coruña, wrzesień 2017 – styczeń 2018

2. Dlaczego tam?

     Stosunkowo niedrogie miasto położone tuż nad oceanem, uniwersytet oferował zajęcia po angielsku.

3. Czy miałaś problem z doborem przedmiotów?

     Wstępnie przedmioty wybrałam na podstawie listy ze strony internetowej uczelni przy rekrutacji, potem po rozpoczęciu semestru mogłam je zmienić w ciągu 30 dni (mieliśmy możliwość zorientowania, się co nam               najbardziej odpowiada, porozmawiać z prowadzącymi)

4. Co skłoniło Cię do podjęcia decyzji po wyjeździe?

    Wcześniej brałam udział w praktykach z programu Erasmus, chciałam także zobaczyć jak będą wyglądać studia za granicą. Uważam  także, że jest to niesamowite doświadczenie, które przyda mi się w przyszłości, także      życiu zawodowym.

5. Najlepsze wspomnienie/wspomnienia?

    Podróże w czasie wymiany i surfowanie w oceanie!

6. Koszty życia za granicą?

     Koszty życia były niewiele większe od tych w Polsce, za mieszkanie płaciłam około połowę stypendium. Drogi był transport miejski (na przykład autobus uczelniany) oraz po Hiszpanii. Warto zorientować się w zniżkach       studenckich- posiadacze karty Euro 26 i ESN CARD mogą liczyć na upusty.

7. Twoja opinia o uczelni przyjmującej?

    Zajęcia były prowadzone na dosyć wysokim poziomie, nie miałam problemów z porozumiewaniem się z prowadzącymi. Byli oni otwarci na współpracę lub zmiany terminów oddawania projektów lub zdawania                    egzaminów. Oczywiście zdanie przedmiotu wymagało poświęcenia na to odpowiedniej ilości czasu, jednak finalnie nie miałam problemów z zaliczeniem.

8. Co najbardziej podobało Ci się w studiowaniu za granicą?

    Poznawanie nowych ludzi i miejsc oraz podróżowanie.

9. Jakie były minusy życia na Erasmusie?

    Brak rodziny w czasie Świąt (zdecydowałam się zostać w Hiszpanii, także żeby zobaczyć jak tam obchodzi się Boże Narodzenie).

10. Jak oceniasz swój wyjazd?

     Studiowanie w Hiszpanii nauczyło mi radzenia sobie w każdej sytuacji, podszkoliłam swój angielski i hiszpański, a przyjaciele, których w tym czasie poznałam mam nadzieję będą obecni zawsze w moim życiu.                         Erasmusa oceniam bardzo pozytywnie i polecam każdemu!

 

Pamiętaj!

Rekrutacja na wyjazd w ramach prgramu Erasmus+ została przedłużona do 15 maja!

Po więcej informacji m. in. na temat zasad i sposobu aplikowania zapraszamy na stronę Biura Kształcenia Międzynarodowego.

Nie wahaj sie i #JedźNaErasmusa