Jak wyjechać na Erasmusa? 5 kroków

  1. Po pierwsze liczą się chęci! Chęć poznawania świata, rozwijania swoich zdolności językowych i przeżycia niezapomnianej przygody.

  2. Po drugie zapoznaj się z zasadami wyjazdu (http://www.erasmus.org.pl/strefa-studenta/jak-wziac-udzial-w-programie.html). Skontaktuj się z uczelnianym Biurem Wymiany Międzynarodowej (http://bwm.pollub.pl/), tam udzielą Ci wszelkich informacji na temat rekrutacji do programu Erasmus+.  

  3. Teraz czas na wybór uczelni oraz przedmiotów na niej realizowanych. Pamiętaj, że muszą one pokrywać się z programem realizowanym na Twojej polskiej uczelni. Zapytaj się o katalog ETCS przedmiotów realizowanych na swojej uczelni przyjmującej. Spotkaj się ze swoim koordynatorem wydziałowym, musi on zaakceptować i sprawdzić wybrane przez Ciebie zajęcia oraz podpisać Learning Agreement. Zazwyczaj ten etap trwa najdłużej. Jeśli masz wątpliwości lub pytania odnośnie danej uczelni lub wciąż szukasz tej jedynej możesz skorzystać z pomocy osób zrzeszonych na facebookowej grupie Wyjazdy z Erasmus + (https://www.facebook.com/groups/149176352362514/)

  4. Zapoznaj się z terminami wysyłania aplikacji na poszczególnych uczelniach, kwestią zakwaterowania (nie w każdym kraju są akademiki), finansowania pobytu, upewnij się czy zajęcia na pewno będa po angielsku

  5. Kiedy już wszystkie dokumenty zostały podpisane przez odpowiednie osoby, a ty dostałeś już list akceptacyjny z uczelni przyjmującej czas zacząć planować swój wyjazd. Bądź w stałym kontakcie z Biurem Wymiany, w razie jakiś problemów lub wątpliwości nie wahaj się zadawać pytań odnośnie swojego wyjazdu.

 

Jeśli nie jesteś pewny czy wyjazd jest dla Ciebie,masz milion pytań lub potrzebujesz pomocy w procesie rekrutacji ESN ma dla Ciebie rozwiązanie, a jest nim Local Education Officer.

Jest nim członek Erasmus Student Network , który posiada wiedzę na temat programu Erasmus+ i jest gotowy dzielić się nią z innymi studentami. Promuje mobilność, służy pomocą studentom odbywającym lub planującym wyjazd na stypendium w ramach Erasmus+.

 

Kontakt z Local Education Officer:

Anna Siekierska

annasiekierska@interia.pl